Pokojové vytápění

hittecz-10-min

Systém konvektorového vytápění, který byl dobře specifikován z hlediska požadavků na tepelný výkon, lze užít jako primární zdroj tepla v interiérových prostorech. Alternativně může fungovat jako další zdroj tepla v kombinaci s jinými topnými zařízeními.

Vytápění konvektory vytváří příjemné a vlídné prostředí v interiérech, kde je preferováno ukrytí topných těles. Elektrické, bezventilátorové nebo ventilátorem podporované výměníky tepla jsou umístěny ve tělese konvektoru, obvykle po obvodu vyhřívaného prostoru. Takovéto vytápění je neuvěřitelně univerzální a lze jej použít pro různé účely.

 

Pokojové vytápění

Systém konvektorového vytápění, který byl dobře specifikován z hlediska požadavků na tepelný výkon, lze užít jako primární zdroj tepla v interiérových prostorech. Alternativně může fungovat jako další zdroj tepla v kombinaci s jinými topnými zařízeními.

 

Vytváření tepelné clony

Velká okna jsou obvykle zdrojem nežádoucích tepelných ztrát. V blízkosti skla se vytváří proud studeného vzduchu tečícího dolů k podlaze a pronikajícího hluboko do místnosti, což způsobuje ve spodní úrovni nohou, nekomfort obyvatelům. Tento problém je eliminován vytápěním podlahovými konvektory před a podél prosklené plochy. Teplý vzduch vytvářený podlahovým konvektorem stoupá vzhůru a vytváří před oknem tepelnou clonu, která zabraňuje proudění chladného vzduchu od skla dovnitř místnosti.

 

Eliminace zamlžení oken a skleněných ploch

Teplota vzduchu na vnitřní straně okna může být snížena do té míry, že vodní pára ve vzduchu kondenzuje, což vede k tvorbě kondenzátu na vnitřní straně okna. Vytápění konvektory v podlaze poskytuje ideální řešení tohoto problému, protože teplý proud vzduchu který konvektor vytváří stoupá směrem vzhůru po okně a zabraňuje rosení a další kondenzaci.

 

Zachování úplného výhledu před panoramatickým oknem nebo skleněnou fasádou
V místnosti s panoramatickým zasklením kde pohled vytváří lepší vnímání prostoru, je nezbytné udržovat jasný, nerušený výhled. Teplý proud vzduchu ze žlabu podlahového konvektoru udržuje průhlednost okna, což usnadňuje nerušené panorama.

 

Vnitřní kontrola klimatu po celý rok
Vylepšené modely konvektorů s jejich výměníky tepla dokážou udržovat příjemné vnitřní klima během teplejších i chladnějších období. K dispozici jsou kombinované, topné a chladicí tělesa, které ohřívají vzduch v zimních měsících a ochlazují vzduch v letním období. Kromě toho lze modely vylepšit tak, aby se hladce integrovaly s ventilačním systémem budovy podporujícím cirkulaci kvalitního, čistého vzduchu.

Request a live presentation of the convector or get a demo sample of the convector
OR
Need a consultation?
Andrii Stetsovskyк

Commercial Director - Hitte S.R.O.

  • personal offer
  • help and advice
  • free estimation
Contact me via a convenient messenger for you: