Jak používat vodní podlahové konvektory?

4-min

V moderních projektech domů a bytů se často setkáváme s panoramatickými okny, okny s vysokým zasklením. Krásné panorama, výhled z okna. Samozřejmě nikdo nechce ničit konstruční řešení obyčejnými radiátory topení. V tomto případě nabízíme vodní, topný konvektor zabudovaný do podlahy. Toto moderní řešení vám umožní vyhřívat pokoj, a zachránit interiér.

Z čeho se skládá konvektor?
Srdce vodního podlahového konvektoru je výměník tepla, který představuje měděnou trubku s hliníkovými žebry ve které cirkuluje voda, v tomto případě je to nosič tepla. Je velmi důležité věnovat pozornost kvalitě spojovacích prvků. Výměník tepla by měl vypadat jednolitě a jistě. Význam má tloušťka použitého materialu. Výměníky tepla Hitte získaly vysoké hodnocení kvality a my jako výrobci jsme na to hrdí. Konvektorová skříňka je vyrobena z nerezové nebo pozinkované oceli a celá konstrukce je pokryta dekorativní mřížkou, která vydrží hmotnost 120 kg.

 

V podlaze je konvektor namontován ve speciálních výklencích, obvykle podél vysokého zasklení, kde není možnost instalace radiátoru.
Jsou dva druhy podlahové konvektory:
• S ventilátorem
• Bez ventilátoru
Častěji se používají pro byty, pokoje malé plochy jako hlavní a další zdroj tepla.
Podlahové konvektory tohoto typu mají poměrně jednoduché schéma provozu. žlab z nerezové oceli je vybaven výměníkem tepla, který je topným elementem. není vybaven žádným ventilátorem, což znamená, že pohyb vzduchu je přirozený: studený vzduch z panoramatického okna se spouští, ohřívá a stoupá.
Tento systém se liší od předchozího systému pouze přítomností ventilátoru. Stejnou konstrukcí je žlab a výměník tepla, podél výměníku tepla je tangenciální ventilátor, který je napájen 24 V, což znamená ekonomickou spotřebu elektrické energie v provozu. Také chceme poznamenat, že ventilátory Hitte mají nízkou hladinu hluku, což je bezpochyby důležité pro zákazníka při výběru konvektoru. Mužete kontrolovat a nastavit práce konvektoru s nucenou konvencí pokojovým termostatem. Ventilátory přivádějí vzduch do výměníku tepla a rychlost konvekce, což znamená, že tepelný výkon v porovnání s přírodním se zvýší o několik desítekkrát(mnohonásobně). Je to klíčový argument ve prospěch nákupu prostor s velkými plochami, kde jsou panoramatická okna.
Podlahové konvektory nevyžadují zvláštní péči a údržbu, pouze dostatečně jednoduše vysát
Konvektory Hitte jsou nejlepší z hlediska ceny a kvality. V krátké době nabízíme systémy podlahových konvektorů jakékoliv složitosti. Takový systém v podlaze bude pracovat bezchybně, což zajistí maximální komfort a kontrolu teploty v místnosti, a také ušetří energii a teplo.
Request a live presentation of the convector or get a demo sample of the convector
OR
Need a consultation?
Andrii Stetsovskyк

Commercial Director - Hitte S.R.O.

  • personal offer
  • help and advice
  • free estimation
Contact me via a convenient messenger for you: